Nesnelerin interneti veya IoT, canlı ya da cansız her nesnenin diğer objeler ile iletişim ve dahası etkileşim halinde olduğu bir dünyayı mümkün kılarak insanlara ve insandan ağa gerek duymadan bir ağ üzerinden veri aktarabilen sistemlerin tümüdür. Gelecek dönemlerde etkileşimin ve internetin hemen her nesnenin içine gireceği ve farklı nesnelerin ortak amaçlar için hareket edeceği bir döneme gireceğiz ve böylece tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünya oluşumunu kurmuş olacağız.

M2M kısaltmasıyla bilinen Makineler Arası İletişim (Machine to Machine Communication) iki ya da daha fazla makinenin önceden belirlenmiş kurallar ve protokoller ışığında kablolu ya da kablosuz iletişimi olarak adlandırılmaktadır. Hayatın her alanını ve her endüstriyi dönüştürmeye başlayan bu kavramların gelecekte daha köklü değişikliklere yol açacağı öngörülüyor.

Kurulduğu yıldan bu yana Mansis Teknoloji; IoT ve M2M konusunda uzmanlaşmış personeliyle siz müşterilerine proje ve uygulama çözümleri sunmaktadır. Özellikle üretim, otomotiv ve sağlık sektörlerinde sunmuş olduğu çözümler ile pazarda öncü olmayı başaran Mansis Teknoloji diğer sektörlerde de akıllı çözümler sunmaya devam etmektedir.

 Size uygun proje çözümlerimiz için lütfen bizimle irtibata geçin.